Skip to content

Jakie okulary do biegania?

Nawet jeśli masz sporą wadę wzroku i nie lubisz rozstawać się ze swoimi okularami nawet na moment, wciąż możesz cieszyć się komfortem i pełną swobodą podczas uprawiania wielu dyscyplin sportu, chociażby w czasie biegania. Wystarczy zaopatrzyć się w profesjonalne okulary sportowe, na przykład w sportowe okulary Ray Ban. Tego typu okulary wyróżniają się wzmocnioną konstrukcją, która w maksymalny sposób zabezpiecza soczewki przed ich ewentualnym uszkodzeniem w wyniku przypadkowego uderzenia czy strącenia okularów na ziemię.

Oczywiście markowe sportowe okulary posiadają także specjalne oprawki, które zwykle produkowane są z elastycznego materiału, zapewniającego wysoką odporność na wstrząsy i uszkodzenia natury mechanicznej. Wiele modeli takich okularów jest konstrukcyjnie przystosowana do zamocowania specjalnej gumki, która pomaga w utrzymaniu okularów we właściwej pozycji, co może zapobiec ich przypadkowemu strąceniu w czasie biegu, podczas rozgrzewki lub rozciągania po treningu.

Akcesoria sportowe dla biegacza

Biegać można na świeżym powietrzu lub na bieżniach w klubach sportowych i siłowniach. Warto się do niego jak najlepiej przygotować, co pozwoli nam czerpać 100% z jego pozytywnych efektów. W co przykładowo powinien lub może (o doborze dodatków decyduje sam biegacz) zaopatrzyć się uprawiający biegi (rzecz jasna oprócz butów i odzieży)?

– zegarek sportowy z funkcjami: GPS, mierzenia tętna, mierzenia przebytego dystansu, monitoringu całodobowej aktywności (liczba spalonych kalorii, czasu snu oraz powiadamianiem o zbyt długim braku aktywności);

– plecak sportowy – z lekkich, szybkoschnących i odpornych na przetarcia materiałów, dla biegaczy długodystansowych np. na napoje;

– okulary sportowe – odporne na uszkodzenia, chroniące przed promieniowaniem UVA, UVB oraz UVC;

– słuchawki douszne – odporne na pot, z antybakteryjnymi wkładkami;

– pas biegowy – z uchwytami na bidony, kieszenią na telefon.

Bajer, zbytek? Jedno jest pewne – jakakolwiek dyscyplina bez akcesoriów sportowych jest mniej ciekawa.

0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów
Kategoria: Moda

Skomentuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *