Skip to content

Jaka przynęta na rybę drapieżną?

Wędkarstwo to wspaniałe hobby i doskonały sposób na spędzanie większej ilości czasu na świeżym powietrzu. Jeśli zniechęca Cię długi czas wyczekiwania na branie, warto spróbować bardziej aktywnej formy wędkarstwa, jaką jest spinning. W tej technice wędkarskiej skupiasz się na łowieniu ryb drapieżnych, co zapewnia jeszcze większą satysfakcję, gdy osiągniesz sukces. A jak wędkować na spinning? Potrzebujesz do tego specjalnego typu wędziska, odpowiedniej żyłki lub linki oraz przynęty. W tym przypadku są to specjalne przynęty spinningowe, które możemy podzielić na dwie grupy, przynęty miękkie i twarde.

Sztuczne przynęty typu miękkiego

Na ryby drapieżne najlepsza będzie przynęta spinningowa

To szeroka kategoria przynęt wykonanych z różnego rodzaju gum i miękkich tworzyw o dużej elastyczności. Takie przynęty mają najczęściej kształt małych rybek lub innych organizmów występujących w środowisku wodnym i są ich mniej lub bardziej udaną imitacją. Przynęty miękkie takie jak twistery czy rippery, prócz charakterystycznych kształtów, wyróżniają się także wyjątkowo oryginalną kolorystyką. W sprzedaży znajdziemy miękkie przynęty spinningowe w zasadzie w każdym kolorze, co widać np. w ofercie na stronie: https://www.soft-baits.pl/przynety-spinningowe-miekkie-cat-7. Wybór konkretnego koloru przynęty powinien uwzględniać charakter wód, na jakich wędkujemy, porę roku i gatunek ryb, jakie chcemy w danym momencie złowić. Ważnym elementem każdej przynęty spinningowej jest jej kształt. Wiele miękkich przynęt wyposażonych jest w ruchome elementy, które podczas prowadzenia w wodzie emitują fale akustyczne, które budzą czujność drapieżników i zachęcają je do ataku.

Sztuczne przynęty twarde

To nieco starsza, można powiedzieć podstawowa kategoria przynęt spinningowych. Wśród tego typu przynęt znajdziemy różnego rodzaju blachy, wahadłówki i obrotówki o różnym sposobie wykończenia. Takie przynęty były powszechnie stosowane jeszcze kilkanaście lat temu, gdy na rynku miękkie przynęty spinningowe należały do rzadkości. Dziś po tego typu przynęty sięga się znacznie rzadziej, aczkolwiek wciąż można spotkać wędkarzy, którzy nie rozstają się z ulubioną blachą, traktując ją jako niezawodny środek połowu drapieżników wszelkich gatunków.

0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów
Published inHobby i rozrywka

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*