Biustonosz optycznie powiększa i podnosi biust, dlatego przez większość kobiet noszony jest niemal codziennie. Są różne biustonosze – zależne od okazji i ubrania jakie się na nie zakłada: biustonosz z fiszbiną, biustonosz push-up, bardotka, czy balkonetka, a także biustonosz sportowy. Każdy z nich ma swój określony wygląd i przeznaczenie. Niestety okazuje się, że wiele kobiet nie potrafi odpowiednio dobrać biustonosza, a co gorsza – nie wie jaki ma prawidłowy rozmiar. Podpowiemy na co zwrócić uwagę, przy dobieraniu stanika.

Właściwy rozmiar biustonosza

Jedne biustonosze podnoszą biust, drugie go zbierają i „wypychają” do góry. Biustonosz z fiszbiną nadaje mu kształt i jest swego rodzaju stelażem. Możesz go zamówić m.in. na stronie https://bieliznazfantazja.pl/pol_m_Biustonosze_Z-fiszbinami-245.html. Jednak te funkcje mogą być spełnione, gdy biustonosz jest odpowiednio dobrany do rozmiaru piersi. Często kupujemy biustonosze na oko, pasuje więc jest ok. Okazuje się, że dobór biustonosza to trochę bardziej skomplikowana sprawa. Wiele kobiet przez niemal całe życie nosi źle dobrany rozmiar, na przykład 75B, gdy tak naprawdę prawidłowy rozmiar to 80C. Od czego to zależy i co tak właściwie oznaczają te określenia? Tak naprawdę rozmiar biustu jest bardzo łatwo określić, wystarczą do tego dwa podstawowe wymiary: rozmiaru pod biustem oraz obwodu w biuście.

bielizna z fiszbinąJak zmierzyć biust i dobrać odpowiednią bieliznę?

Aby prawidłowo określić rozmiar biustu zacznij od zmierzenia się pod biustem. W miarę ciasno przystaw miarę, gdyż to te centymetry określą podstawę biustonosza. Dobrze by było, by ktoś pomógł Ci przy pomiarach, bo najlepsza i najdokładniejsza liczba wychodzi wtedy, gdy podczas mierzenia ręce masz uniesione nad głową. Zmierzony w ten sposób obwód odpowiada rozmiarowi biustonosza, czyli popularnych rozmiarów 70,75, czy 80. Liczby te zaokrąglamy, czyli jeśli wyjdzie Ci rozmiar 71 lub 72, to zaokrąglasz go w dół do 70, natomiast 73 i 74 – w górę. Ta zasada jest taka sama dla 80, 85, czy 90. Potem zmierz biust w najszerszym miejscu, czyli przez centralną część piersi, ale w tym przypadku luźno operuj miarą, by ta nie spłaszczała biustu, ale w sposób swobodny określała obwód miseczki, czyli popularnego B, E, czy D. Otrzymasz go odejmując obwód pod biustem i w biuście. różnica 12-14 cm miseczka A różnica 14-16 cm miseczka B różnica 16-18 cm miseczka C różnica 18-20 cm miseczka D różnica 20-22 cm miseczka E różnica 22-24 cm miseczka F różnica 24-26 cm miseczka G różnica 26-28 cm miseczka H różnica 28-30 cm miseczka I różnica 30-32 cm miseczka J różnica 32-34 cm miseczka K różnica 34-36 cm miseczka L