Skip to content

Dodatkowe akcesoria do laptopów

Laptopy to specyficzne komputery, których nie jesteśmy w stanie „podrasować” i rozbudować tak, jak modele stacjonarne. Użytkownicy mobilnego sprzętu mają jednak w czym wybierać – na rynku znajduje się mnóstwo akcesoriów i gadżetów, które pozwolą ulepszyć urządzenie i poprawić komfort pracy, bezpieczeństwo, a nawet poprawić nieco jego właściwości.

Myszka bezprzewodowa

mężczyzna z laptopem i myszkąDla wielu osób minusem korzystania z laptopa jest przymus używania touchpada. W nowoczesnych modelach touchpady są gładkie i czułe, ale mimo wszystko nie zapewniają takiej swobody jak mysz. Jeżeli często pracujesz przy biurku lub innej płaskiej powierzchni, możesz wypróbować bezprzewodową mysz, która ułatwi pracę. Takie modele posiada w ofercie każdy dobry sklep z częściami do laptopów.

Podstawka chłodząca

System chłodzenia w laptopach nie jest zbyt mocno rozbudowany, dlatego urządzenia potrafią się bardzo zagrzewać. Szczególnie widać to podczas „katowania” sprzętu grami komputerowymi lub niektórymi programami (zwłaszcza profesjonalnymi). Nie jesteśmy w stanie włożyć do środka dodatkowego wiatraka, czy radiatora, jednak możemy zastosować specjalną podkładkę chłodzącą, dzięki której laptop będzie miał zapewnioną optymalną temperaturę pracy.

Dodatkowa pamięć

Sklep z częściami do laptopów zaoferuje również możliwość rozbudowania pamięci laptopa. Służą do tego zewnętrzne dyski, np. HDD i SSD. Przestrzeni dyskowej nigdy za wiele, szczególnie jeśli zgrywasz na komputer zdjęcia, filmy, muzykę lub inne albumy. Dyski różnią się między sobą pojemnością, a co za tym idzie – także ceną. W zależności od potrzeb możesz rozbudować pamięć o tyle dodatkowych gigabajtów ile potrzebujesz. Jeżeli dysk będzie używany tylko w domu i w bezpiecznych warunkach, wówczas wystarczy zakup tańszego modelu HDD. Dyski SSD sprawdzą się z kolei w podróży, ponieważ są zabezpieczone przed skutkami ewentualnego upuszczenia dysku, niestraszne im również drobne wstrząsy. Nietrudno się też domyślić, że modele SSD są droższe od HDD (ich cena bywa nawet dwukrotnie większa).

0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów
Kategoria: IT

Skomentuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *